Werder beraberliği kaçırdı: Bremen'de 50 dakika boyunca sayıca üstün olmasına rağmen BVB kazandı

keen

New member
Spor Dalları Werder beraberliği kaçırdı

BVB, Bremen'de 50 dakika boyunca sayıca üstün olmasına rağmen kazandı

21:02 itibariyle| Okuma süresi: 3 dakika

Borussia Dortmund, Bremen'de az farkla galibiyet almayı başardı. BVB başlangıçta başarıya giden yolda gibi görünüyordu, ancak daha sonra kırmızı kartla kendilerini zayıflattı ve Werder'in geri dönüşü sadece golle sonuçlandı.

MBorussia Dortmund, deplasmanda aldığı galibiyetle Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven'a karşı son 16 turunun zorlu ikinci ayağında özgüven kazandı. BVB, Cumartesi akşamı Werder Bremen'de ilk yarıda sayıca üstün olmasına rağmen 2-1 (2-0) galip geldi ve daha önce sıralama yarışında SV Darmstadt 98'i 2-0 yenen RB Leipzig'in önünde dördüncü sırayı başarıyla korudu. birinci sınıf futbol ligi tanıtılmıştı. Çarşamba günü Dortmund, eski teknik direktörü Peter Bosz ile Eindhoven ile karşılaşacak.

Tüm biletlerin tükendiği Weserstadion'da 42.100 seyirci önünde, ikinci yarının tamamında üstün oynamak zorunda kalan sarı-kırmızılıların gollerini 21. dakikada Donyell Malen ve 38. dakikada Jadon Sancho attı. Marcel Sabitzer, ilk yarıda ciddi faul yaptığı için duraklama süresinde kırmızı kart gördü. Werder, Justin Njinmah'ı (70') geçerek skoru 1-2 yaptı ancak bu, ev sahibi takıma yetmedi.

Sezonun altıncı golünü atan Bremen'in golcüsü, “Kırmızı kart bize bir ivme daha kazandırdı” dedi. Bu da sonuncusu olmamalı: “Yine de birkaç gol daha atmak istiyorum.”

Dortmund'un milli forveti Niclas Füllkrug, Weser'e dönüşünde gol atamadı. Füllkrug, Werder taraftarları tarafından büyük alkışlarla karşılandı ve maç öncesinde resmen veda edildi. Saldırgana Werder ceketi ve yeşil beyazlı formanın en iyi sahnelerinin yer aldığı bir fotoğraf kolajı hediye edildi. 31 yaşındaki oyuncu, maçtan önce multimedya portalı “Deichstube”ye “Stadyumu, taraftarları ve Bremen'deki tüm ortamı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. Maçtan sonra “Elbette benim için özel bir maçtı” dedi, “ama kesinlikle benim için öne çıkan bir maç değildi. Bugün takım olarak iyi bir performans sergiledik.”

ayrıca oku

Eski takım arkadaşları da Fülkrug'un işini zorlaştırdı. Golcü oyuncu, uzun bir sakatlık molasının ardından geri dönüşünde Niklas Stark'ın dikkatle yönlendirdiği Werder savunmasına neredeyse hiç darbe yapamadı. 65. dakikada Füllkrug oyuna girdi.

“Önemli bir maç değil”: Niclas Füllkrug performansından memnun değildi

“Önemli bir maç değil”: Niclas Füllkrug performansından memnun değildi

Kaynak: Getty Images/Oliver Hardt

“Kırmızı karta kadar sizin burada oynayabileceğiniz kadar iyi oynadık. Weserstadion'da işlerin kolay olmadığını en iyi ben biliyorum” dedi Füllkrug: “Sonuçta önemli olan sonucu yönetmekti. Çocuklarımız geride iyi iş çıkardılar.”

Zetterer yenilen gollerde rol aldı

Dortmund, gözle görülür bir doldurma sürahisi olmamasına rağmen araya bir farkla girdi. Bremen kalecisi Michael Zetterer'in milli oyuncu Julian Brandt'ın uzak mesafeden yaptığı vuruşta dayanamaması üzerine Malen muhteşem bir yan vuruşla skoru 1-0 yaptı.

ayrıca oku

Devreye kısa süre kala Sancho skoru 2-0'a çıkardı. Bu sefer Füllkrug bile işin içindeydi. Kontra atakta hücum oyuncusu topu Sancho'nun servisini yapan Brandt'a verdi. Manchester United'dan ödünç alınan oyuncu, Werder'in yeni oyuncusu Julian Malatini'yi geride bıraktı ve köşeye yakın bir şut çekti; ilk golde Zetterer pek iyi görünmüyordu.

ayrıca oku

Herkes için stadyum deneyimi: Gelecek sezondan itibaren Millerntor'da iki alkolsüz içecek standı olacak

Sabitzer'in oyundan atılmasının ardından Dortmund, ikinci yarıda liderliğini sürdürmekle yetindi. Bu bir süreliğine iyi gitti çünkü Bremen'in hücumda yapacak çok az şeyi vardı. Ancak sona 20 dakika kala BVB'nin pasifliği intikamını aldı. Sezon öncesinde Dortmund'dan aldığı kiralık transferin ardından Weser'e dönen Njinmah, skoru 1:2'ye düşürerek heyecanlı bir final dönemi geçirmesini sağladı. Ancak BVB savunması baskıya direndi.

“İhraç oyunun kurallarını değiştirdi, ancak baskı durumlarını simüle etmek için son birkaç haftadır daha az sayıyla daha sık antrenman yapıyoruz. BVB antrenörü Terzic, “Buna göre iyi görünüyordu” dedi, “Bremen'i uzun süre kalemizden uzak tuttuk ama aynı zamanda bir veya iki kontra atak yapmayı da isterdik.”