Tırmanma: Bir ortaklıkta şiddet böyle gelişir

keen

New member
Anna Peinelt: Bugün, burada daha önce hiç tartışmadığımız çok hassas bir konuyu, yani bir ilişki içindeki fiziksel şiddeti ele alıyoruz.

Christian Thiel: Sarah’dan bir mektup aldık: “26 yaşındayım ve düğünümden altı ay sonra ayrılık yılındayım. Bir yıllık flörtün ardından evlendik. Kocam çok sevgi dolu, ilgili ve özveriliydi. Ancak düğünden kısa bir süre sonra çok şey değişti. Tartışmalarda sesini çok yükseltti, bana hakaret etti, üzerime tükürdü ve üzerime bir şeyler fırlattı. Zaten o zamanlar durumum pek iyi değildi çünkü iki düşük yapmıştık. Çift terapisine gittik ama eylemlerinin boyutunu anlamakta ve sorumluluk almakta zorlanıyordu. Yumruklaşmalar da oldu. Sonra onu ihbar ettim ve taşınmak zorunda kaldı. O zamandan beri sadece başka bir yol olmadığında iletişim halinde olduk. Düğünden önce zaten hafif uyarı işaretleri vardı. Ama daha kötüsünü yapabileceğini düşünmemiştim. Ve ara sıra yeniden bir araya geldiğimizi de hayal ediyorum. Bunun çok aptalca olacağını biliyorum ama hislerim aksini söylüyor. Önceki iki ilişkimde de bazı şiddet unsurları vardı ama bu ölçüde değil. Neden böyle erkekleri cezbettiğimi merak ediyorum….