Tarım Bakanı: Özdemir çiftçilerin protestolarının sebebini on yıllardır süren yanlış siyasette görüyor

keen

New member
Almanya Tarım Bakanı

Özdemir, çiftçilerin protestolarının sebebini onlarca yıldır süren yanlış siyasette görüyor

Şu tarihten itibaren: 9 Ocak 2024| Okuma süresi: 2 dakika

“Taksitli de olsa tarım mazotunu kaldıracağız”

Çiftçiler traktörlerini yolları ve otoyol girişlerini kapatmak ve trafiği yavaşlatmak için kullanıyor. Sübvansiyon kesintilerini protesto ediyorlar. WELT TV'de röportaj yapıldı: Gıda ve Tarım Komitesi'nden Albert Stegemann (CDU).

Cem Özdemir, çiftçilerin protestolarının tetikleyicisi olarak son yıllardaki yanlış tarım politikasını görüyor. Bunun asıl sorumlusu CDU'dur. Vatandaşlarla yapılan bir diyalogda Federal Tarım Bakanı, Almanya'daki çiftçiler için daha fazla takdir ve ayrıca daha fazla para çağrısında bulundu.

BFederal Tarım Bakanı Cem Özdemir, çiftçilerin protestolarının nedenini onlarca yıldır uygulanan yanlış tarım politikasında görüyor. Yeşil politikacı, Salı günü Heilbronn yakınlarındaki Erlenbach'ta vatandaşlarla yapılan bir diyalogda, “Tarımsal dizelin aslında sadece görev süremin son iki yılına atıfta bulunmayan bir memnuniyetsizliğin metaforu olduğuna inanıyorum” dedi.

Bunun yerine protestolar son onyıllardaki tarım politikasıyla ilgili. Bunun sorumlusu yalnızca Yeşiller değil, her şeyden önce CDU'ydu. Özdemir, “Düşük fiyatlar ve dünya pazarı için seri üretim diyen ben değildim” dedi. Sorun şu ki, Alman tarım politikasında “gerçeklikten dolayı çöken” bir felsefe vardı.

Cem Özdemir, Baden-Württemberg'deki eyalet parlamentosunda Yeşiller Partisi'nin yurttaş diyaloğunda

Kaynak: dpa/Marijan Murat

Özdemir, Almanya'daki çiftçilere daha fazla takdir ve aynı zamanda daha fazla para verilmesi çağrısında bulundu. Bunlar insanlara güvenilir bir şekilde gıda sağlanmasını ve kültürel peyzajın korunmasını sağladı. Özdemir, “Toplum Alman tarımından yararlanıyorsa Allah'ın azabının yeterli olmadığını düşünüyorum” dedi. Bunun yerine çiftçilerin yeterli gelire sahip olmaları gerekecek.

Göstericiler daha önce Heilbronn yakınlarındaki Erlenbach'ta Özdemir'i yüksek sesli bir konser ve yuhalamayla karşılamış ve federal hükümetin kemer sıkma planlarından duydukları hoşnutsuzluğu açıkça belirtmişti. Özdemir, eyalet parlamentosunda Yeşiller Partisi ile yurttaşların diyaloğuna katıldı. Başbakan Winfried Kretschmann, bakanlar ve milletvekilleri de orada vatandaşların sorularını yanıtladı.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.