Münster’deki DFB Kupası: Yarım saat sonra tenis topları Bayern taraftar bloğunun dışına uçuyor

keen

New member
Futbol Münster’deki DFB Kupası

Yarım saat sonra Bayern taraftar bloğundan tenis topları uçuyor

Şu an: 22:52| Okuma süresi: 2 dakika

Bayern'li Alphonso Davies top toplayıcı gibi davranıyor ve tenis toplarının çimlerden çıkarılmasına yardım ediyor

Bayern’li Alphonso Davies top toplayıcı gibi davranıyor ve tenis toplarının çimlerden çıkarılmasına yardım ediyor

Kaynak: Getty Images/Lars Baron

Preußen Münster ile FC Bayern arasındaki DFB Kupası maçı, Münih taraftarlarının sahaya tenis topları atması nedeniyle 30. dakikada kesintiye uğradı. Aynı zamanda protestolarını haklı çıkaran bir poster de açıyorlar.

eYoğun dumanın dağılması biraz zaman aldı. Hakem Matthias Jöllenbeck, Preußen Münster ile FC Bayern Münih arasındaki DFB Kupası maçına başlamadan önce gülümsedi ve iki dakika bekledi. Üçüncü lig kulübünün taraftarları yılın maçında ateş yaktı, havai fişekleri havaya uçurdu ve takımlarına dumanlı bir resepsiyon verdi.

Sonra Möllenbeck nihayet düdüğü çaldı. Maçın beklenen seyri alması uzun sürmedi. Eric-Maxim Choupo-Moting dokuzuncu dakikada büyük favorileri öne geçirdi. Oyun sadece tek bir yönü biliyordu; Bayern, Münster’i kendi yarı sahasına itti, ev sahibi ekip neredeyse nefes alamadı.

Burada Twitter’dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bayern taraftarları da onun bunu yapabileceğinden emin oldular. 30. dakikada Jöllenbeck oyunu yarıda kesmek zorunda kaldı. Bayern taraftar bloğundan tenis topları yağdı. Birlikte gelen taraftarlar birkaç kişiyi çimlerin üzerine fırlattı ve aynı anda bir pankart açtılar. Orada “Kupa haftasonunda Süper Kupa’ya hayır” yazıyordu.

Sadece Wimbledon'da değil, Münster'de de çim ve tenis topları

Sadece Wimbledon’da değil, Münster’de de çim ve tenis topları

Kaynak: REUTERS

Maçın aslında ilk kupa turunun hafta sonunda (11 – 13 Ağustos) oynanması gerekiyordu. Ancak bu durum, 12 Ağustos’ta Münih Arena’da oynanan, şampiyon Bayern ile kupa şampiyonu RB Leipzig arasındaki Süper Kupa maçıyla çakıştı.

Münster için olumsuz bir tarih

Süper Kupa ve ilk kupa turu geçen sezondan bu yana paralel olarak planlanıyor. “Bu yaklaşım beni rahatsız etti. Ben de ilk hafta sonu oynamayı çok isterdim. Protestoyu anlayabiliyorum” dedi Münster antrenörü Sascha Hildmann.

ayrıca oku

Bayern taraftarları için Salı günlerinin pek sevilmeyen randevusu, hafta ortasında bir deplasman gezisi anlamına geliyor ve muhtemelen Preußen Münster için rekabet açısından hafif bir dezavantaj. Çünkü sezonun başında büyük favorileri geçme şansı, takımın kendini bulduğu ve iyi koordine olduğu Bundesliga’daki beş maç gününden sonra biraz daha yüksek. Ayrıca Bayern maçı, ligde düşme mücadelesindeki iki rakibe (VfL Lübeck ve MSV Duisburg) karşı son derece önemli iki maç arasında oynanacak.