Mannheim'da bıçaklı saldırı: Iraklı saldırganı durdurmak istedi – “Kafama darbeler yedim”

keen

New member
panorama Mannheim'da bıçaklı saldırı

Iraklı saldırganı durdurmak istedi: “Kafama darbeler yedim”

Şu an: 13:35| Okuma süresi: 2 dakika

“Burada herkes öldürülen polis memurunu anmak istiyor. Dokunaklı sahneler bunlar.”

Çok sayıda kişinin yaralandığı bıçaklı saldırıda bir polis memurunun hayatını kaybetmesinin ardından Mannheim'da yüzlerce kişi başsağlığı diledi. Saldırıdan sağ kurtulan bir kişi de olay yerinde bulunuyor ve duygusal sözlerle kendini ifade ediyor. Muhabir Greta Wagener bildiriyor.

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Görünüşe göre Iraklı bir adam, Mannheim'lı 25 yaşındaki bıçakçıyı başkalarını bıçaklamadan önce durdurmaya çalıştı. Öldürülen polis memuru için Mannheim pazar meydanında düzenlenen nöbet sırasında, suçun işlendiği dramatik anlarda yaşananları aktarıyor.

NMannheim pazar meydanındaki ölümcül bıçaklı saldırının ardından şehir, meydanı geçici olarak öldürülen polis memuru ve diğer kurbanlar için anma alanı ilan etti. Belediye Başkanı Christian Specht (CDU), bu nedenle saldırı alanında gösteri ve miting gibi etkinliklerin 16 Haziran'a kadar yasak olduğunu söyledi.

Son zamanlarda partizan olmayan bir ittifak pazar meydanında nöbet çağrısında bulundu. Çok sayıda kişi geldi; görünüşe göre faili durdurmaya çalışan bir adam da dahil.

“Korkmadan, hiçbir şey olmadan sadece koştum. Ben de onu tuttum” dedi görgü tanığı gazetecilere gözyaşları içinde. Suikastçıyı eliyle yere bastırırken “Tanrım, bana güç ver!” dedim. Ancak suikastçı kendini savundu. Gözle görülür şekilde perişan olan adam, saldırıyı anlatırken “Kafama darbeler aldım” diye devam etti ve bu yüzden bıraktı.

ayrıca oku

Mannheim'da polis cinayeti

Adam daha sonra saldırganın kendisini bıçakladığını bildirdi. Saldırının ardından sırtından aldığı üç bıçak yarası nedeniyle hastanede tedavi görmek zorunda kaldı. Ancak serbest bırakıldıktan hemen sonra nöbete geldi. Bir doktor, olanları daha iyi işleyebilmesi için ona bunu yapmasını tavsiye etti.

Adam, 25 yaşındaki faili durdurma girişimi hakkında “Bunu yürekten yapıyorum” dedi. “Yardım etmekten mutluluk duyuyorum. Burada yaşıyorum. Almanya'yı seviyorum.” Bir arkadaşı, ismini vermek istemeyen adamın Iraklı bir Arami olan Hristiyan olduğunu açıkladı.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mannheim'daki bıçaklı saldırıda toplam 7 kişi yaralandı. Afganistan'dan 25 yaşındaki bir genç, İslam karşıtı sivil hareket “Pax Europa” üyelerine saldırdı. Bir polis memuru o kadar ağır yaralandı ki daha sonra hastanede öldü. Fail olduğu iddia edilen kişi 2014'ten beri Almanya'da yaşıyordu. Ancak sığınma başvurusu reddedildi. Ancak daha sonra evli ve çocuk sahibi olduğu için geçici oturma izni aldı.