Jan Ullrich: “Geçmişime dayanamadım”

keen

New member
Spor Dalları Jan Ullrich

“Geçmişime dayanamadım”

Şu an: 09:01| Okuma süresi: 2 dakika

Prime Video Sporu Sunuyor

Jan Ullrich: “Bu gerçekten bir ölüm kalım meselesiydi”

Kaynak: dpa/Christian Kolbert

Özel sorunlar, alkol, uyuşturucu: Bir spor kahramanının Jan Ullrich kadar derine düşmesi nadirdir. Ancak eski Tour de France galibi kendini toparladı. Artık geriye dönüp “büyük düşüşünü” açıkça görebilir. Ayrıca ebedi mantrasından da para kazanıyor.

JUllrich (49) için bir belgesel uğruna geçmişiyle yüzleşmek büyük sorunlara yol açtı. “İnanılmaz derecede zordu. Çok fazla gözyaşı ve uykusuz geceler oldu, birdenbire panik atak geçirdim” dedi eski Tour de France galibi Münih’te 28 Kasım’dan itibaren Amazon Prime’da yayınlanacak olan “Jan Ullrich – The Hunted” adlı belgeselin sunumunda. Video gösterilecektir.

Ullrich her şeyi “açık ve dürüst” olarak ele almak istiyor. Kendi ifadesine göre “izleyicinin kendisiyle empati kurabilmesini” istiyor.

ayrıca oku

Jan Ullrich - kazanan Fransa Turu

Münih’te ayrıca alkol ve uyuşturucuyla ilgili özel sorunlar hakkında da bilgi verdi. Belgelemeyi ancak daha sonra yapmaya hazır olan Ullrich, “Beş yıl önce büyük bir kaza geçirdim, bu gerçekten bir ölüm kalım meselesiydi, neredeyse hayatım dahil neredeyse her şeyimi kaybettim” dedi. “Belirleyici nokta o kazaydı; son gücüm ve yardımımı kullanarak bu durumdan kurtulmaya çalıştım.” Ullrich bundan önce her şeyi bastırmıştı. “Geçmişime kendim katlanamadım” diye itiraf etti.

Ullrich’in mantrası: “Hiç kimseyi aldatmadım”

Ullrich, 1997’de Telekom Takımı formasını giyerek kazandığı Tour zaferiyle Almanya’da gerçek bir bisiklet patlamasını tetikledi. 2006 yılında Olimpiyat şampiyonu (Ullrich, 2000 yılında Sidney’de altın madalya kazandı), doping doktoru Eufemiano Fuentes ile bağlantısı olduğu için Fransa Turu’nun başlamasından kısa bir süre önce takımından uzaklaştırıldı. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (Cas), 2012 yılında Ullrich’i iki yıl süreyle men etti.

ayrıca oku

Fikir Federal Gençlik Oyunları

Ullrich doping iddialarını çoğu zaman şu cümleyle reddetmişti: “Hiç kimseyi aldatmadım.” Ancak şimdi kapsamlı bir doping itirafının imasını yapıyor. “Kimseyi aldatmamam yanlıştı. Benim için rakiplerime yönelikti ama tabii ki taraftarlar da bunun bir parçası” dedi.

ayrıca oku

Almanya, Bavyera, Chiemgau, yarış bisikletçileri turda