İsrail, Refah'taki BM kompleksindeki Hamas teröristlerinin videosunu yayınladı

keen

New member
Yurt dışı Drone görüntüleri

İsrail, Refah'taki BM kompleksindeki Hamas teröristlerinin videosunu yayınladı

Şu an: 23:04| Okuma süresi: 2 dakika

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İsrail, Hamas ile BM Filistin Yardım Ajansı arasındaki karışıklığa dair başka kanıtlar da sundu: Bir drone kaydı, silahlı kişilerin Refah'taki bir yardım kuruluşu sahasında faaliyet gösterdiğini gösteriyor. BM araçları da görülebilir.

DHamas ile BM Filistin yardım kuruluşu UNRWA arasındaki bağlantılar görünüşe göre daha önce bilinenden çok daha fazla: İsrail silahlı kuvvetleri Salı günü X kanalında Hamas teröristlerini örgütün tesislerinden birinde gösterdiği söylenen bir video yayınladı.

Videoda çok sayıda silahlı kişinin UNRWA deposunun arazisinde yürüdüğü görülüyor. BM araçları da görülebilir. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yardım dağıtımını koordine eden İsrail kurumu COGAT'a (Bölgelerdeki Hükümet Faaliyetleri Koordinatörü) göre, drone görüntüleri Doğu Refah'taki bir depodan geliyor. Deponun Gazze Şeridi'ne yardım için merkezi bir merkez olması amaçlanıyor. COGAT, BM'yi soruşturmaya çağırdı.

Birleşmiş Milletler ve UNRWA ise iddialara henüz yanıt vermedi. Geçtiğimiz aylarda yardım kuruluşunun bazı çalışanlarının Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırısına karışmış olabileceği ortaya çıktı. Kovuldular. Hamas ayrıca yardım örgütünün okullarını ve hastanelerini silahların saklandığı yer veya komuta merkezi olarak kullandı.

Burada Twitter'dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bu nedenle İsrail, Salı günü de dahil olmak üzere, Hamas bunları kullandığında bu hedeflere de saldırıyor. Ordu, komuta merkezine düzenlenen hava saldırısında 10'dan fazla Hamas üyesinin öldürüldüğünü açıkladı. Binanın bir okulda olduğu söyleniyor. Hamas, BM Filistin Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ait bir okulun ortasına “savaş odası” kurdu.

Gazze Şeridi'ndeki sağlık otoritesi, okula düzenlenen saldırıda ülke içinde yerinden edilmiş 15 kişinin öldürüldüğünü söyledi. Sağlık otoritesi Hamas'ın kontrolünde.

Geçici limandan Gazze'ye yardım teslimatı

Bu arada ABD Savunma Bakanlığı, önümüzdeki günlerde yardım malzemelerinin ilk kez geçici bir liman aracılığıyla Gazze Şeridi'ne ulaştırılacağını söyledi. Şu ana kadar orada daha büyük yük gemilerine yetecek kadar derin bir liman yoktu.

Pentagon sözcüsü Pat Ryder, “Önümüzdeki günlerde, Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda Programı ile koordinasyon halindeki uluslararası çabanın bir parçası olarak ABD, Kıbrıs deniz koridoru üzerinden Gazze Şeridi'ne insani yardım ulaştırılmasını kolaylaştırmaya başlayacak” dedi. Salı günü Washington'da söyledi.

Plan, bir yük gemisinin Kıbrıs'tan gelen yardım malzemelerini doğrudan yüzen bir iskeleye getirmesidir. Mallar oradaki diğer gemilere yüklenecek ve kıyıdaki başka bir seyyar baraja götürülecek. Oradan karaya çıkmaları gerekiyor.