Hubert Aiwanger: “Burada bir daha gençlik hikayelerini açmayacağım”

keen

New member
Almanya Hubert Aywanger

“Bir daha gençlik hikayelerini burada açmayacağım”

01:23 itibariyle| Okuma süresi: 3 dakika

“Aiwanger seçmenleri kime oy vereceklerinin dikte edilmesini istemiyor”

Bavyera’da yaklaşan eyalet seçimleri için yapılan ilk anketlerde Özgür Seçmenler birkaç puan kazanıyor. Broşür olayı Özgür Seçmenler şefi Hubert Aiwanger’a ilham vermiş gibi görünüyor. Eski hükümet sözcüsü Bela Anda anket rakamlarını analiz ediyor.

Bir talk show’da Hubert Aiwanger, broşür olayında özür dileme şeklini savundu ve tekrar özür diledi: “Eğer bir yerde hata yaptıysam, her şekilde ve bunun için özür dilerim”. Ancak siyasetçi olası hatalardan bahsetmek istemedi.

BAyern’in Başbakan Yardımcısı Hubert Aiwanger (özgür seçmenler), gençliğinde yaptığı olası hatalardan dolayı kamuoyundan özür dilemesini doğru ve gerekli olarak görüyor. Ancak Çarşamba akşamı BR televizyonunda eyalet parlamentosunun önde gelen adaylarıyla yaptığı talk-show’da, okulda tam olarak ne ve hangi “saçmalık” için özür dilediği sorusuna değinmedi.

“Birçok gencin gençliklerinde işleri berbat ettiğini kimsenin inkar edeceğini sanmıyorum” dedi. “Ve aralarında tatsız şakalar ve benzeri çok sayıda iddia vardı; dürüstçe itiraf etmeliyim ki, neredeyse 40 yıl sonra kimin hangi şakayı ne zaman söylediğini, ona mı güldüm yoksa kendim mi anlattım artık detaylı olarak bilmiyorum. Aiwanger şunları ekledi: “Ve bence bu sıkıntılı saatte şunu söylemek de iyi olur: Eğer bir yerde bir hata yaptıysam, her ne şekilde olursa olsun özür dilerim. Yeterince açık ve yeterince erkeğim.”

ayrıca oku

Özgür seçmen patronu, “Bazıları dedi ki: Zaten neden özür diliyorsun?” Aksi takdirde şöyle olurdu: “Neden özür dilemiyor? Çok az özür dilerse kötü, çok fazla özür dilerse… – peki, tamam, nasıl yapıyorsun, bu yanlış.” Ama artık “bu konuda yeterince şey söylendi”. Yaptığı en kötü şeyin ne olduğu sorulduğunda, diğer şeylerin yanı sıra şunları söyledi: “Burada bir daha çocuk ve gençlik hikayelerini açmayacağım.”

Aiwanger, Knobloch’un tavrını anlayışla karşılıyor

Aiwanger ayrıca Münih ve Yukarı Bavyera’daki Yahudi cemaatinin başkanı Charlotte Knobloch’un özrünü kabul etmediğini söylediğini de anlayışla karşıladı.

Aiwanger, “Elbette çalkantılı zamanlardı” dedi. “Bayan Knobloch’un telefondaki özrü kabul etmemesini bekleyemezsiniz. Özür diledim ve o bunu ne aktif olarak reddetti ne de kabul etti, sadece orada bıraktı.” Knobloch’un fırsat ortaya çıktığında bu konu hakkında daha derinlemesine konuşulacağını söylemesi “mantıklı” oldu.

ayrıca oku

karma ekim makinesi aiwanger

İki hafta önce Aiwanger, okul yıllarında “Süddeutsche Zeitung”un haber yaptığı Yahudi karşıtı bir broşür yazdığını yazılı olarak reddetmişti. Aynı zamanda okul çantasında “bir veya birkaç kopya” bulunduğunu da itiraf etti. Kısa bir süre sonra kardeşi, broşürün yazarının kendisini ilan etti. Sonuç olarak, Aiwanger’in o dönemdeki davranışları hakkında giderek daha fazla iddia ortaya atıldı. Birkaç gün sonra kamuoyu önünde özür diledi ama aynı zamanda karşı saldırıda bulundu ve kendisine karşı yürütülen siyasi kampanyadan şikayetçi oldu. Başbakan Markus Söder ona sadık kalıyor: Hükümet başkanı Pazar günü yaptığı açıklamada, görevden almanın orantılı olmayacağını söyledi. Perşembe günü eyalet parlamentosunda konuyla ilgili özel bir oturum yapılacak.

Üçüncü taraf içeriğini burada bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerinizin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (bu, herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar aracılığıyla ve sayfanın altındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.