Homofobik ve transfobik – Felix Nmecha’nın tutumu DFB’yi ilgilendiriyor

keen

New member
Futbol alman milli takımı

Homofobik ve transfobik – Felix Nmecha’nın tutumu DFB’yi ilgilendiriyor

Durum: 11:16| Okuma süresi: 3 dakika

Cinsiyet sorunları: Felix Nmecha'nın inançları DFB'de soru işaretlerine neden oluyor

Cinsiyet sorunları: Felix Nmecha’nın inançları DFB’de soru işaretlerine neden oluyor

Kredi bilgileri: pa/SVEN SIMON/Anke Waelischmiller

Felix Nmecha, queer cinsiyet kimliklerine yönelik olumsuz tutumunu defalarca netleştirdi. Paylaşımlarıyla, DFB’ye derneğin talep ettiği özgünlüğün gerçekte ne kadarının istendiğini soruyor.

DTaraftarlar arasında kaybolan sempatiyi yeniden kazanmak için milli futbol takımının yeniden cana yakın olması gerekiyor. Alman Futbol Federasyonu’nun duyurduğu ve son zamanlarda takımın ve bireysel oyuncuların talep ettiği şey buydu. Bağlılık ve tutkuya ek olarak, bunun anahtarı özgünlüktür.

Werder Bremen’in forvet oyuncusu Niclas Füllkrug da bunu böyle görüyor. İlk 11’de yer alacak olan forvet, “Ama aynı zamanda biri kritik olduğunda, biri aşırıya kaçtığında, biri belki de mükemmel olmadığında da dokunaklı” dedi: “Bunun bununla çok az ilgisi olduğunu düşünüyorum. İnsan her zaman gerçekçi, her zaman mükemmel, her zaman tüm kurallara bağlı kalsın. Gerçek olmakla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu, hayranlar ve bunu satın alan insanlarla ilgili.”

ayrıca oku

TV kanalları DFB takımına olan ilginin azalmasını endişeyle izliyor.  Orada da sosyal değişime atfedilir

milli futbol takımı

Bunun bazen dengeleyici bir hareket olabileceği gerçeği, milli takımdaki takım arkadaşlarından birinin durumuyla gösteriliyor: Felix Nmecha. Borussia Dortmund’da Jude Bellingham’ın halefi olarak takas edilen Wolfsburg’lu oyuncu, Ukrayna, Polonya ve Kolombiya ile oynanacak uluslararası maçlara çağrılmadı. “Bild” bilgilerine göre, DFB onu geri davet etmeden önce Nmecha ve Wolfsburg kulübüyle konuşmak istiyor. Dernek duyurdu: “Bir sonraki adaylıktan önce Felix ile görüşmeye çalışacağız.”

Nmecha’nın net konumu

Sebep: queer cinsiyet kimlikleri ve cinsel yönelim konusundaki görüşüne ve tutumuna dair rahatsızlıklar ve sorular var. DFB, Nmecha’dan hassas konularda kendisini nasıl konumlandırdığını öğrenmek istiyor. Bu da bizi özgünlüğe ve DFB’nin bu konuda ne kadar ciddi olduğu sorusuna getiriyor. Çünkü 22 yaşındaki oyuncu, bakış açısını en azından dijital olarak çoktan netleştirdi.

“Gerçek kimlik”: Felix Nmecha’nın queer pozisyonları için fazla zamanı yok

Kaynak: pa/GES/Helge Prang

“Gurur ayı Haziran”ın başında dindar Hristiyan, “reformedbychrist” hesabından “Gurur”u şeytana atfeden bir video paylaştı. Ve daha dört ay önce Nmecha, LGBTQI+ topluluğu hakkında ne hissettiğini kesinlikle açıkça ortaya koydu. Homofobik popülist Matt Walsh’un bir trans çocuğun dünyaya gelmesiyle ilgili bir gönderisini paylaştı. Nmecha, “Neyin yanlış olduğunu görmezsek,” yorumunda bulundu ve aynı zamanda aşağıdaki kamuoyu eleştirilerine de oldukça güçlü bir şekilde yanıt verdi: “İncil’in Tanrı’nın sözü olduğuna hala inanıyorum ve herkesin gerçek kimliğine bir ilişki yoluyla sahip olduğuna inanıyorum. onu,” diye yazdı.

ayrıca oku

armageddon_trim_c

Armageddon Şampiyonası Serisi

Nmecha hiçbir şekilde özgünlükten yoksun değildir. Soru, daha çok DFB’nin çizgisini nerede çizdiğidir. İlk ve son uluslararası maçından sonra oyuncu şunları yazdı: “Bu gerçekten asla unutmayacağım bir an. İsa’ya tüm ihtişamı veriyorum.” Dernek, ikincisinin olup olmayacağına karar vermelidir.