FC Bayern: Deprem – Rummenigge’nin kulübe dönüşü çok yakın

keen

New member
canlı ticker Bavyera depremi

Rummenigge’in kulübe dönüşü çok yakın.

Durum: 09:25| Okuma süresi: 5 dakika

FC Bayern’in üst yönetiminde yapılan kesintinin ardından bir an önce yeni bir yapılanmaya gidilmesi gerekiyor. Kulüp patronu Kahn ve spor direktörü Salihamidzic’in görevden alınmasıyla kulüp kısmen felç oldu. Sorunun çözümü eski bir dost olduğu söyleniyor.

NYönetim kurulu üyeleri Oliver Kahn ve Hasan Salihamidzic’in ayrılmasının ardından FC Bayern’in eski CEO’su Karl-Heinz Rummenigge’nin dönüşünü planladığı söyleniyor. BİLD AM SONNTAG’a göre 67 yaşındaki oyuncu, yönetim kuruluna geçerek Münih takımına gelecek sezon için kadro planlamasında destek vermeli. Rummenigge, iki yıl önce yönetim kurulunun tepesinde Kahn’a yer açmıştı.

Üst üste on birinci şampiyonluğu kazandıktan kısa bir süre sonra Bayern, Cumartesi günü Kahn ve Salihamidzic’in ayrıldığını duyurdu. Diğer şeylerin yanı sıra, ekibi bir araya getirirken başarısız bir personel politikası uygulamakla suçlanıyorlar. Kahn’ın halefi önceki CFO Jan-Christian Dreesen olacak, yeni bir spor direktörü hala aranıyor.

Karl-Heinz Rummenigge ve sürücüsü Giuseppe Flott, FC Bayern stadyumunda

Kaynak: pa/Lackovic/Mladen Lackoviç

2002’den itibaren Rummenigge, 19 yıl boyunca yönetim kurulu başkanıydı ve kulüp patronu Uli Hoeneß ile birlikte kulübü sayısız başarıya taşıdı. Bayern’den emekli olduktan sonra, halen kulüp derneği ECA’nın temsilcisi olarak Avrupa Futbol Birliği (UEFA) İcra Komitesi üyesidir.

Bavyera depremi hakkında Kroos: “Biraz endişe verici”

Eski Bayern profesyoneli Toni Kroos, Münih’te CEO Oliver Kahn’dan ayrılma sürecini çevreleyen süreçlerden sorumlu olanları eleştirdi. Kahn’ın sezonun son maçına ve Bayern’in şampiyonluk kutlamalarına katılmasının yasak olduğu iddiasıyla ilgili soruya Kroos, “Real total” portalına şunları söyledi: “Kahn’dan gelmesine izin verilmediğini duydum. Orası benim şantiyem değil ama şimdiden biraz endişe verici bir görüntü veriyor.”

ayrıca oku

Bayern Münih'in eski CEO'su Oliver Kahn

Cumartesi günü üst üste on birinci şampiyonluğu kazanan Münih takımı, Kahn ve sportif direktör Hasan Salihamidzic’in gitmesi gerektiğini duyurdu. Kroos, “Oyuncular ve özellikle yeni teknik direktör için bir utanç, biraz kutlamak istediler, ancak daha sonra esas olarak tekrar değişiklikle ilgili,” dedi.

Real Madrid’li orta saha oyuncusu, Münih’ten gelen iletişime de şaşırdı. “Sonra bugün böyle bir günde bunu doğrulamak, hasta olduğunu önceden resmen söylemek. Sonra: Hayır, gelmedi, gelmesine izin verilmedi. Ben de bundan fazlasını duymadım ama Olli’ye inanıyorum” dedi. Kroos, 2006’dan 2014’e kadar Bayern ile sözleşme altındaydı ve eski kaleci Kahn ile de oynadı.

Salihamidzic, eski teknik direktör Nagelsmann’a teşekkür etti

Giden spor direktörü Hasan Salihamidzic, şampiyonluğu kazandıktan sonra Mart ayında sürpriz bir şekilde izinli olan eski teknik direktör Julian Nagelsmann’a teşekkür etti. Halefi Thomas Tuchel için “Yeni koçla farklı bir şey denedik ve sonunda işe yaradı,” dedi: “Thomas’ı tebrik ediyorum. Ama Julian’ı da tebrik ediyorum. Benim için en zor şey, Julian’la yollarımızın ayrılmasıydı. Kesinlikle eve baktığı için bir selam göndermek istiyorum. O iyi bir adam.” Nagelsmann Mart ayında cezalı duruma düştüğünde, Bayern için tüm şampiyonluklar hâlâ mümkündü. Halefi Thomas Tuchel, DFB Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde on iki maçta elendi.

Magath: Bayern’in kararı mantıklı

Eski Bayern teknik direktörü Felix Magath, Kahn ile Salihamidzic’in ayrılığının açıklanmasının ardından FC Bayern’in eleştirilerini ancak sınırlı ölçüde anlayabiliyor. 69 yaşındaki Deutschlandfunk ile yaptığı bir röportajda, “Şimdi yapıldığını eleştirmek her zaman kolaydı” dedi. “Beş gün daha sürseydi, bu kadar uzun süre karanlıkta kaldıklarından kim tekrar şikayet ederdi bilmiyorum. Bunu bu kadar dramatize etmezdim. Sonuçların çizildiğini anlıyorum. Sezon, Bayern Münih için çok kötüydü” dedi. “Ekonomik, mali çabayla, aslında her sezon bitmeden çok önce Almanya şampiyonu olmalılar.”

Burada Twitter’dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Sonunda, Münih için yalnızca daha iyi olan gol farkı belirleyici oldu. Borussia Dortmund Cumartesi günü FSV Mainz 05’i 2-2 yendikten sonra şampiyonluğu kabul etti. “Tabloda şampiyonluğu kaybeden ikinci oyuncu için – görünüşe göre hiçbir değişiklik düşünülmüyor.”

TV uzmanı Wagner, “Bütün kulüp için yenilgi” diye eleştiriyor

Eski milli forvet Sandro Wagner, CEO Oliver Kahn ve spor direktörü Hasan Salihamidzic’in ayrılışını “tüm kulüp için bir yenilgi” olarak görüyor. Deli. Gerçekten kelimeler için kayboldum. ZDF’nin “Aktuelle Sportstudio”daki 35 yaşındaki eski Bayern profesyoneli, kararla ilgili olarak, çok, zaman, dedi.

ayrıca oku

Thomas Tuchel kaseye bakıyor

Wagner’in bakış açısından, uzun süredir Bayern patronları olan Karl-Heinz Rummenigge ve Uli Hoeneß’ten Kahn ve Salihamidzic’e geçiş “aslında mükemmeldi”. Yeni yönetim ikilisinin uzun vadede yürümemesi ise “herkes için tatsızdı. Kimse evinde oturup mutlu değil.” Wagner, Salihamdzic ve Kahn ile de sıkıntı yaşıyor. “Bayern Münih, ikisi için de bir anlam ifade ediyor ve tabii ki onlar için de korkunç bir durum.

Tuchel, Goretzka’dan özür diledi

Şampiyonayı kazandıktan sonra teknik direktör Thomas Tuchel, değiştirildikten sadece 14 dakika sonra milli oyuncu Leon Goretzka’dan hızlı değişiklik için özür diledi. “Leon’a üzüldüm. Ama önemli olan Almanya şampiyonluğunu kazanmaktı” diyen Tuchel, 2-1’lik maçın ardından şunları söyledi: “Bir teknik direktör olarak, onun şu anda nasıl hissettiğini hesaba katamazsınız. Tabii ki ona sempati duyuyorum ve ondan özür diledim. Ama o anda sahada beş hücum oyuncusu ile bitirmeye çalıştık. İşte o zaman ona çarptı.”

Skor 1-0 iken 71. dakikada oyuna giren Goretzka, 85. dakikada Köln’den Dejan Ljubicic’in penaltı atışı sonucu Mathys Tel yerine sahayı terk ederek skoru 1-1’e getirdi (81.). Sonunda Bayern, 85. dakikada yedek olarak gelen Jamal Musiala’nın sondan bir önceki dakikasında attığı golle kazandı.

ayrıca oku

Julian Nagelsman

Burası, üçüncü taraf içeriğini bulacağınız yerdir

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.