EM 2024: Julian Nagelsmann'ın İskoçya'ya karşı açılışta beklentileri

keen

New member
DMerakla beklenen turnuvanın başlamasına bir gün kala uzun sürdü. Perşembe sabahı Julian Nagelsmann, takımına Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde son kez Herzogenaurach'ta antrenman yaptırdı. Birliğin tedarikçisi Adidas'ın tesislerinde bulunan çeyreklerde öğle yemeğinin ardından milli antrenör ve milli takım, otoyoldaki otobüse bindi. Münih.

Infinity Otel'e yerleşen ekip, akşamın erken saatlerinde Nagelsmann ve kaptan İlkay Gündoğan'ı Münih Stadı'ndaki basın toplantısına götürdü.

Almanya, turnuvayı bu Cuma (21:00, ZDF ve MagentaTV) arenada İskoçya'ya karşı oynayacağı maçla açacak. Nagelsmann için bu, milli antrenör olarak katıldığı ilk turnuva. Nagelsmann Perşembe akşamı “Biz hazırız” dedi. “Çok iyi antrenman yaptık ve personel açısından tam potansiyele sahibiz.” Oyuncular önceki turnuvalara göre daha iyi sonuçlara açlar. “Şimdi onu bir süreliğine tasmalıyorum ve yarın onu bırakacağım.”

Burada Instagram'dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Nagelsmann şunları vurguladı: “Galibiyet istiyoruz. Her şeyden önce kendinize inanmanızı talep ediyorum.” Ekibi son zamanlarda bu zihniyeti gösterdi. “Genelde her şeyi çözdük. Sadece sahaya çıkmamız gerekiyor.” Baskı genellikle bir ayrıcalıktır çünkü futbolda sevdiğiniz şeyi yaparsınız.

ayrıca oku

“Harika bir turnuva geçirmemizi istiyorum. Elimizdeki ev sahibi avantajını kullanmalıyız. Ülkenin bizi Almanya olarak ileriye taşımasını istiyorum. Lütfen herkes stadyumda yüksek sesle konuşsun.” Takım oteline giderken yanında oturan yardımcı antrenörü Benjamin Glück'e bir WhatsApp yazdı. Nagelsmann “çok iyi” çalma listesini bölmek istemedi.

ayrıca oku

Kai Havertz büyük bir röportajda

Nagelsmann, “700 kişinin yaşadığı bir köyden geliyorum” diyor. Mutluluk da küçük bir yerden gelir. “Her iki kasabanın da sakinlerinden daha fazla ineği var. Şimdi açılış maçımız var. Bu seni harekete geçirir. Bu özel bir an. Biraz gerginim. Ama bu kadar dramatik olmayın, her matematik probleminden önce ben de böyleydim. Bu şekilde işe yaramadı. Umarım yarın daha iyi çalışır. Moralim iyi.”

Daha sonra Nagelsmann rakip hakkında konuştu. “İskoçya çok iyi bir takım. Grubu için çok önemli 4-5 oyuncusu var. Dünya yıldızlarıyla dolu olmaması onu çok tehlikeli kılıyor. Milli antrenör, “Çok sayıda servis oyuncusu var” dedi.

Julian Nagelsmann, Manuel Neuer'e olan güvenini dile getiriyor

“Bu klasik bir tekme-hız takımı değil. Futbolun tonunu ayarlayabilen bir takım. Zihniyet konusu, ikinci top için savaşma isteği; her top için savaşıyorlar ve fiziksel olarak güçlüler. İskoçlara göre biraz daha fazla baskımız var.” Son zamanlarda hatalarından dolayı eleştirilen kalecisi Manuel Neuer hakkında şunları söyledi: “Manu'ya güveniyorum. İyi bir turnuva geçireceğiz” dedi.

Gündoğan da basın toplantısında oldukça iyimserdi ancak rakibi konusunda da uyarıda bulundu. “Premier Lig'deki birçok oyuncuyu tanıyorum. Ekseniniz çok rahatsız. İskoçya'ya büyük saygımız var. Ama ne yapabileceğimizi biliyoruz.” Hatalar olabilir ama ortak noktayı kaybetmemelisiniz. “İskoçları hafife almamak önemli. Hoş olmayan bir maç bekliyorum. Sınırlarımıza ulaşırsak maçı kazanma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.”

Milli antrenör Julian Nagelsmann (solda) İlkay Gündoğan ile idmanda

Milli antrenör Julian Nagelsmann (solda) İlkay Gündoğan ile idmanda

Kaynak: dpa/Federico Gambarini

2006 Dünya Kupası'nda kendisi de hayran festivallerinin hayranıydı. Şimdi takımı kaptan olarak sahaya çıkarmak benim için inanılmaz bir şey ifade ediyor. Amaç, Yunanistan'a karşı oynanan testin ikinci yarısını geliştirmek (2-1). Takımdaki rolünde dengeyi korumak istiyor. Ve takım arkadaşlarını daha iyi hale getirmek istiyor.

Gündoğan, kendisinin genel olarak düşünceli ve düşünceli bir insan olduğunu söylüyor. Bu yüzden insanların bazen onun kulüpte milli takımdan daha iyi olduğunu söylemesi onu rahatsız ediyor. Ancak onunla ilgili tartışmalar yeni değil. “Bu, üstesinden gelmeniz gereken bir süreç. Yapacağım. Bu turnuvada elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. İyi ve ilham verici futbol oynamayı hak ediyoruz. Ve bunda başarılı olmak için.”

ayrıca oku

Joachim Löw 2014 Dünya Kupası'nda

Nagelsmann muhtemelen son 24 yıldaki büyük bir turnuvada İskoçya'ya karşı en yaşlı Alman ilk 11'iyle sahaya çıkacak. Eğer milli antrenör Avrupa Şampiyonası'nın başlangıcında istediği dizilişi oynatabilirse milli takım ortalama 28,7 yaşında olacak. Nagelsmann Perşembe akşamı “Ne bekleyeceğini bilen bir çerçevemiz var” dedi.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bu değer en son, Almanya'nın 39 yaşındaki Lothar Matthäus ile grup aşamasında başarısız olduğu 2000 Avrupa Şampiyonası'nda daha da yüksekti. O dönemde Romanya ile 1-1 berabere kalan ilk takım ortalama 29,8 yaşındaydı.

Almanya'nın İskoçya karşısında beklenen ilk 11'i:

Neuer (38 yaşında) – Kimmich (29), Rüdiger (31), Tah (28), Mittelstädt (27) – Andrich (29), Kroos (34) – Musiala (21), Gündoğan (33), Wirtz (21) ) – Havertz (25)