Düşme: Jahn Regensburg terfisini ölen takım arkadaşlarına adadı

keen

New member
2. Bundesliga “Ölümünü atlatamadım”

Regensburg terfisini merhum takım arkadaşına adadı

Durum: 00:20| Okuma süresi: 2 dakika

Jahn Regensburg, üçüncü ligde yalnızca bir yıl geçirdikten sonra ikinci lige geri dönüyor. SV Wehen Wiesbaden'e karşı küme düşme zaferinin ardından Regensburg takımı, geçen sonbaharda yaşanan büyük bir kulüp trajedisini hatırlıyor. Antrenörler ve oyuncular duygusal sözler buluyor.

Jahn Regensburg ikinci lige geri döndü. Koç Joe Enochs'un takımı küme düşme maçında Wehen Wiesbaden'e karşı galip geldi. İlk maçtaki 2-2'lik beraberliğin ardından Regensburg, Wiesbaden'i 2-1 kazanarak doğrudan yükselmeyi kutladı. Ancak çimlerdeki kutlama bastırıldı. Büyük zafer anında, Jahn profesyonelleri geçen Kasım ayında kulübü sarsan büyük bir dramı düşündüler.

Altı ay önce Regensburglu oyuncu Agyemang 'Agy' Diawusie tamamen beklenmedik bir şekilde öldü. Kulübe göre, 25 yaşındaki oyuncu “muhtemelen miyokardit şüphesiyle birlikte viral bir enfeksiyonun neden olduğu ani kalp ölümü nedeniyle” hayatını kaybetti.

Regensburg takımı, son düdükten hemen sonra yaşanan trajediyi hatırladı. Kendileriyle birlikte seyahat eden taraftarlarla kutlama yaptılar ve ölen takım arkadaşlarının anısına Diawusie formasını havada tuttular.

ayrıca oku

Daha sonra oyuncular, menajerler ve antrenörler, Diawusie'nin forma numarası olan 24 rakamının yanında “Promosyon 2024” yazısının vurgulandığı tişörtleri giydiler.

Büyük zafer anında, Regensburg takımı merhum takım arkadaşlarını hatırladı: 'Agy' 24 numarayı giyiyordu

Büyük zafer anında, Regensburg takımı merhum takım arkadaşlarını hatırladı: 'Agy' 24 numarayı giyiyordu

Kaynak: Getty Images/Alex Grimm

Berlin'de doğan Diawusie, geçen yazdan bu yana gençlik departmanında eğitim aldığı kulüpte yeniden forma giyiyor. Maçın ardından Regensburg'un antrenörü kaderin feleği hakkında yorum yaptı.

“O bunun bir parçası, biz onun için yaptık”

“Diawusie'nin ölümünü hâlâ atlatamadım. Bu konuda konuşmak bana hala zor geliyor. Ekip bir arada durdu. Sloganımız var: 'Önce takım'. Takım bunu her gün böyle yaşadı. Agy bizim bir parçamız, bu takımın bir parçası. Artık bunun hakkında konuşmak zor” dedi Enochs.

Burada Twitter'dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

“Bugün bunu Agy için yaptık. Onun için adım atacağımıza söz verdik. Üst katta oturup izlediğine eminim. Başardıklarımızdan o kadar gurur duyuyor ki. O bunun bir parçası, bunu onun için yaptık. Son iki maçtır ona odaklanmıştık. Agy'nin de dahil olduğu bir sezonda oynayabildiğim için çok gurur duyuyorum. Terfi ve benim hedefim de onun için” dedi Konrad Faber gözle görülür şekilde etkilenmişti.